[ru]Які небезпеки підстерігають туристів в екзотичних країнах?[/ru] [pl][/pl]

[ru]Зібралися в подорож в далеку тропічну країну?

Чудово, тільки не забувайте про те, що в екзотичних країнах
туристам слід побоюватися рідкісних інфекційних захворювань.

Ризик підхопити небезпечну хворобу не дуже високий, але
краще все-таки перестрахуватися і зробити необхідні щеплення.

Як підготуватися до відпочинку на морі?

Почнемо з самих загальних рекомендацій, яких повинні дотримуватися
всі туристи, які планують відпочити на морі.

Дуже часто наш організм виявляється не готовим до різкої зміни
клімату і часових поясів. Через це буквально в перші дні відпочинку
з’являються різні нездужання – від головного болю до підвищення
температури.

У зоні особливого ризику знаходяться мандрівники, які люблять
відпочинок в стилі «із зими – в літо». Їм профілактика перед
поїздкою на море просто необхідна.

Отже, які дії слід зробити? Як мінімум за 2 тижні до подорожі:

 • почніть приймати хороший мультивітамінний комплекс. Їх зараз випускається дуже багато, тому заздалегідь проконсультуйтеся з дільничним терапевтом або іншим лікарем. Попросіть його підібрати гарні вітаміни, з урахуванням вашого віку і загального фізичного стану;
 • почніть пити імуностимулюючий препарат – зрозуміло, також після консультації з лікарем. Класичний варіант – настоянка ехінацеї пурпурової, яку можна придбати в кожній аптеці. Можливо, лікар порекомендує вам більш сучасний препарат, наприклад, анаферон. Він дозволить організму менш болісно перенести зміну клімату;
 • приступіть до загартовування. Старе добре загартовування – дієвий і дуже ефективний метод зміцнення імунітету. Обливання холодною ходою по ранках і контрастний душ вечорами – чудова профілактика перед поїздкою на море.
 • І звичайно, перед подорожжю вам необхідно підготувати аптечку з повним набором препаратів, які можуть знадобитися на місці. Як зібрати аптечку закордон? Покладіть в неї побільше аспірину, засіб від м’язового болю і розладу шлунка.  Також не забудьте про пластирі, йод і таблетки від захитування.

Їдемо в Домінікану. Які щеплення робити?

А тепер давайте поговоримо про щеплення, які необхідно зробити перед відвідуванням конкретних екзотичних країн. Почнемо з Домініканської Республіки, або Домінікани. Це невелика, але дуже красива країна, розташована в Латинській Америці.

Спеціально робити які-небудь щеплення перед поїздкою в Домінікану не потрібно. Однак міністерство охорони здоров’я цієї країни все ж рекомендує гостям щепитися від:

 • гепатиту А і В;
 • черевного тифу;
 • епідемічного паротиту.

Це найбільш небезпечні інфекційні захворювання, які загрожують здоров’ю туристів. Імовірність заразитися ними в курортних зонах Домінікани низька, але перестрахуватися все-таки не завадить.

Вирушаємо в Китай

Які щеплення потрібно зробити перед поїздкою до Китаю? Як і у випадку з Домінікану, обов’язкових щеплень перед відвідуванням Піднебесної немає. Однак фахівці все-таки радять зробити повторне щеплення від правця. Крім того, не завадить щепитися від гепатиту А і черевного тифу.

Обов’язково майте на увазі, що китайські прикордонники завжди звертають увагу на гостей, що прибувають з країн тропічної Африки – Конго, Нігерії, Камеруну і т.д. У цьому регіоні планети періодично відзначаються спалахи жовтої лихоманки – дуже небезпечного інфекційного захворювання. З цієї причини всі мандрівники, які в’їжджають в країни тропічної Африки, повинні мати сертифікат про проходження вакцинації. До чого це? Якщо ви запланували велику подорож і Китай є вашим пунктом призначення відразу після Африки, то на прикордонному контролі офіцер обов’язково попросить вас пред’явити такий сертифікат. Якщо його не буде, у в’їзді в КНР вам буде відмовлено.

Африка

Найбільше щеплень буде потрібно зробити, якщо ви вирішили відвідати одну з країн “Чорного” континенту. Для кожного з африканських регіонів існує свій перелік вакцинацій. Але як мінімум 1 щеплення – проти жовтої лихоманки – потрібно робити при поїздці в будь-який регіон, за винятком Єгипту, Тунісу і Марокко. У країни Магрибу необхідно брати звичайну аптечку, зі стандартним набором жарознижуючих і болезаспокійливих засобів. Також список ліків для поїздки в Єгипет повинен включати в себе препарати проти діареї.

Щеплення від жовтої лихоманки робиться заздалегідь, у себе вдома. При цьому вам видається спеціальний сертифікат, що підтверджує факт вакцинації. Без нього вас не тільки не впустять в більш ніж 40 африканських країн, але навіть не дозволять пересісти на літак в транзитній зоні аеропорту. Також не пройшов вакцинацію туристу загрожує солідний штраф і депортація.

Щеплення від жовтої лихоманки необхідно обов’язково робити при поїздці в:

Конго, Ліберії і Ботсвану;
Анголу, Камерун і Нігер;
Кот-д`Івуар, Мозамбік і Нігерію;
і т.д.

Інші обов’язкові щеплення перед поїздкою в Африку:

 • від поліомієліту та гепатиту А;
 • від черевного тифу;
 • повторне щеплення від правця.
 • Також під час перебування в Африці рекомендується приймати профілактичні ліки від малярії. Щеплення від цього захворювання поки немає.

 

Шрі-Ланка, Камбоджа і Балі

У наступні регіони необхідно робити практично одні й ті ж щеплення, тому ми об’єднали їх в одну групу.

Якихось специфічних щеплення перед поїздкою в Шрі-Ланку робити не обов’язково. З епідеміологічної точки зору цей регіон можна назвати благополучним. Тим не менш, для перестраховки зробіть щеплення від гепатиту А і черевного тифу. Також не будуть зайвими профілактичні засоби від малярії. У першу чергу їх потрібно приймати тим, хто вирушає в подорож вглиб острова.

Схожі рекомендації можна дати і мандрівникам, які від’їжджають в Камбоджу. Не завадить щеплення від все того ж гепатиту групи А, а також черевного тифу. Крім цього, фахівці рекомендують щепитися від японського енцефаліту. Випадки цього захворювання в країні поодинокі, проте можна і перестрахуватися. Інші щеплення в поїздку в Камбоджу робити не обов’язково.

Індонезійський острів Балі – красивий і цілком безпечний в епідеміологічному плані регіон. Тут немає жовтої лихоманки, а спалахів поліомієліту чи гепатиту А не було вже дуже довгий час. Однак все-таки зробіть наступні щеплення перед поїздкою на Балі:

 • від черевного тифу;
 • від правця.
 • Якщо ви плануєте відвідувати національні парки, розташовані в глибині острова, не забувайте про антималярійні препарати.

І памятайте! Працівник турагенції, в якій Ви придбали путівки зобовязаний Вас проінформувати про можливості захворювання в тій країні, яку Ви хочете відвідати та надати Вам всю необхідну інформацію!

[/ru]
[pl][/pl]

[ru]

 

 

[ru]ОАЭ[/ru] [pl][/pl]
от 266 $
[ru]Египет[/ru] [pl][/pl]
от 175$
[ru]Канары[/ru] [pl][/pl]
от 289 евро
1$ = 28,95грн.
1€ = 33, 29грн.
1PLN =7,60 грн.

[/ru] [pl][/pl]

Розроблено в компанії Soltech
Туроператор "Фортуна" © 2011

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/uh1044477/domains/fortunalviv.com.ua/public_html/index.php on line 322

Warning: file_get_contents(http://rotator.soltech.com.ua/www.fortunalviv.com.ua/): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/uh1044477/domains/fortunalviv.com.ua/public_html/index.php on line 322